Hatco EP12-12012 120" W x 17.25" H x 11.5" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield EP12 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP12-12012
MPN:
EP12-12012
Commercial design services
Handle high-traffic service lines with a durable food shield for consistent protection.
  • NSF certified and Made in the USA
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • Countertop full-service design for efficiency
  • 120" wide stainless steel construction
  • 3 bays with 3/4" radius corners for safety
  • 1/4" heat-tempered glass panels for durability
Weight103 LBS
Height17.25 (H)
Width120 (W)
Depth11.5 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleTwo Sided
Service TypeFull Service
Weight103 LBS
Height17.25 (H)
Width120 (W)
Depth11.5 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleTwo Sided
  • Sneeze Guards