Hatco EP12-14412 144" W x 17.25" H x 11.5" D Stainless Steel Single-Sided Full-Service Flav-R-Shield EP12 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP12-14412
MPN:
EP12-14412
Commercial design services
Optimize your service line with the Hatco EP12-14412 Flav-R-Shield food shield, a 144" stainless steel sneeze guard for countertop use.
  • Made in the USA manufacturing
  • NSF component certified construction
  • Compact 11.5" depth for tight counters
  • 144" wide 1/4" tempered glass protection
  • Full-service countertop configuration
  • 304 stainless steel posts and frame
Weight118 LBS
Height17.25 (H)
Width144 (W)
Depth11.5 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
StyleTwo Sided
Service TypeFull Service
Weight118 LBS
Height17.25 (H)
Width144 (W)
Depth11.5 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerHatco
StyleTwo Sided
  • Sneeze Guards