Hatco GRAHL-24-120-TQS 24" W Aluminum Single Lighted Glo-Ray Infrared Foodwarmer - 120 Volts 620 Watts
Shop all Hatco Strip Warmer
SKU:
GRAHL-24-120-TQS
MPN:
GRAHL-24-120-TQS
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Illuminate your food service with the Hatco GRAHL-24-120-TQS, a 24" aluminum single lighted Glo-Ray infrared food warmer. Operating at 620 watts, this unit keeps your dishes warm and ready for serving.
  • NSF and CULUS certified for safety
  • Lighted feature enhances food visibility
  • Operates at 620 Watts for optimal performance
  • Efficient infrared heating technology
  • Compact design fits various setups
  • Durable aluminum construction for longevity
Weight13 LBS
Height2.5 (H)
Width24 (W)
Depth9 (D)
Item TypeLighted
Length19" - 24"
Hertz60
StyleSingle
ConstructionSingle
MaterialAluminum
Wattage620 Watts
Weight13 LBS
Height2.5 (H)
Width24 (W)
Depth9 (D)
Item TypeLighted
Length19" - 24"
Hertz60
StyleSingle
ConstructionSingle
MaterialAluminum
Wattage620 Watts
  • NSF Certified certification
  • Food Holding and Warming Equipment
  • Strip Warmer
  • Strip Warmer
Related products
picture
Krowne KHT-12S 12" OA Length Brushed Stainless Steel Rectangular Krowne Hanging Tray
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Micro Matic ES-I2L 0.9" Inside Dia. x 0.5" Wall Flexible Insulation
More from Hatco
Hatco MCG14S Multi Contact Grill, 14"
Hatco ITQ-1000-1C Toast-Qwik® Conveyor Toaster
Hatco MCG14G Multi Contact Grill, 14"
Hatco HW-43 Food Warmer, electric, countertop
Hatco GRBW-48 Glo-Ray® Buffet Warmer, 48"