GRAHL-36-120-TQS
MPN:
GRAHL-36-120-TQS
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Commercial design services
Hatco GRAHL-36 36" aluminum single lighted glo-ray infrared foodwarmer provides targeted heat with a metal heating rod, delivering 980 watts for consistent food holding.
  • NSF and cULus certified for safety
  • 980 Watts at 120v for quick recovery
  • Made in USA manufacturing and support
  • Infrared heat for consistent food holding
  • Single lighted strip for food monitoring
  • Aluminum housing resists corrosion
Weight16 LBS
Height2.5 (H)
Width36 (W)
Depth9 (D)
Item TypeLighted
Length31" - 36"
Hertz60
StyleSingle
ConstructionSingle
MaterialAluminum
Wattage980 Watts
Weight16 LBS
Height2.5 (H)
Width36 (W)
Depth9 (D)
Item TypeLighted
Length31" - 36"
Hertz60
StyleSingle
ConstructionSingle
MaterialAluminum
Wattage980 Watts
picture
Advance Tabco EGG-2442 42" W x 24" D Green Epoxy Coated 4 Shelves Special Value Shelving Unit
Pro IconFree shipping
picture
Component Hardware KLP50-MINIL3-AF3 10" Standard Add-On Faucet Single Hole Double Pantry Deck Mount Encore Mini Pre-Rinse Assembly
Pro IconFree shipping
National Public Seating MTO60B 60" W Octagon 14 Gauge Steel Mobile Cafeteria Table with Benches
Omcan USA 80769 14" Stainless Steel Slotted Serving Turner