Hatco GRAL-66D6 66" W Aluminum with 6" Spacing Glo-Ray Infrared Strip Heater - 2620 Watts
Shop all Hatco Strip Warmer
SKU:
GRAL-66D6
MPN:
GRAL-66D6
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your food service with the Hatco GRAL-66D6 Glo-Ray Infrared Strip Heater. This 66" aluminum heater operates at 2620 Watts, ensuring efficient warming for your dishes while maintaining quality and presentation.
  • NSF and CULUS certified for safety
  • 6-inch spacing for heat distribution
  • Compact size fits various kitchens
  • Efficient 2620 Watts heating
  • Lighted design enhances food visibility
  • Durable aluminum for longevity
Weight42 LBS
Height2.5 (H)
Width66 (W)
Depth18 (D)
Item TypeLighted
Length61" - 66"
MaterialAluminum
Wattage2620 Watts
Weight42 LBS
Height2.5 (H)
Width66 (W)
Depth18 (D)
Item TypeLighted
Length61" - 66"
MaterialAluminum
Wattage2620 Watts
  • NSF Certified certification
  • Food Holding and Warming Equipment
  • Strip Warmer
  • Strip Warmer