Hatco GRAML-54D3 54" W Aluminum Double Lighted 3" Spacing Glo Ray Infrared Strip Heater - 120/208 Volts
Shop all Hatco Strip Warmer
SKU:
GRAML-54D3
MPN:
GRAML-54D3
Commercial design services
Transform your food service with the Hatco GRAML-54D3, a 54" aluminum double lighted infrared strip heater. It has a durable heating rod and remote toggle control for optimal food warmth and presentation.
  • Versatile 54" width fits various setups
  • Lighted design enhances food visibility
  • CSA certified for reliable performance
  • Efficient infrared heating for food safety
  • Remote control for easy operation
  • Durable aluminum for longevity
Weight36 LBS
Height2.5 (H)
Width54 (W)
Depth16.18 (D)
Item TypeLighted
Length49" - 54"
Hertz60
Voltage120/208v
MaterialAluminum
Wattage3240 Watts
Weight36 LBS
Height2.5 (H)
Width54 (W)
Depth16.18 (D)
Item TypeLighted
Length49" - 54"
Hertz60
Voltage120/208v
MaterialAluminum
Wattage3240 Watts
  • Strip Warmer