Hatco GRAML-84D3 84" W Aluminum Double Lighted 3" Spacing Glo Ray Infrared Strip Heater - /208 Volts
Shop all Hatco Strip Warmer
SKU:
GRAML-84D3
MPN:
GRAML-84D3
Commercial design services
Transform your food service with the Hatco GRAML-84D3, an 84" aluminum double lighted infrared strip heater. It features a metal heating rod and remote toggle control for optimal food warmth and presentation.
  • Versatile 84" width fits various setups
  • Lighted design enhances food visibility
  • CSA certified for reliable performance
  • Efficient infrared heating for food safety
  • Remote control for easy operation
  • Durable aluminum for longevity
Weight52 LBS
Height2.5 (H)
Width84 (W)
Depth16.18 (D)
Item TypeLighted
Length73" - 84"
Hertz60
Voltage120/208v
MaterialAluminum
Wattage5220 Watts
Weight52 LBS
Height2.5 (H)
Width84 (W)
Depth16.18 (D)
Item TypeLighted
Length73" - 84"
Hertz60
Voltage120/208v
MaterialAluminum
Wattage5220 Watts
  • Strip Warmer