Hatco GRSDH-30D 30" W x 19.5" D Aluminum and Stainless Two Flat Shelves Countertop Pass-Thru Glo-Ray Merchandising Warmer - 120 Volts
SKU:
GRSDH-30D
MPN:
GRSDH-30D
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Hatco GRSDH-30D countertop warmer features aluminum and stainless construction, two flat shelves, tempered glass sides, infrared top heat, incandescent lighting, adjustable dividers, and 4" legs.
  • Aluminum and stainless steel resist corrosion
  • Countertop pass-thru design for efficient service
  • Two flat shelves increase display capacity
  • Pre-focused infrared top heat for consistent holding
Weight103 LBS
Height25.3 (H)
Width30 (W)
Depth19.5 (D)
ConstructionAluminum & Stainless Steel
ControlsThermostatic
Shelf TypeFlat
Shelves2
Width (side - side)30" - 39"
ManufacturerHatco
Amps16
Phase1-Ph
Hertz60
Number of Shelves2 Shelves
Voltage120v
Weight103 LBS
Height25.3 (H)
Width30 (W)
Depth19.5 (D)
ControlsThermostatic
Shelf TypeFlat
Shelves2
Width (side - side)30" - 39"
ManufacturerHatco
Amps16
Phase1-Ph
Hertz60
Number of Shelves2 Shelves
Voltage120v
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • CE Certified certification
  • cULus Certified certification
  • Made in USA certification
  • UL EPH Classified certification
  • Food Display and Merchandising
  • Countertop Hot Food Display Warmer