Hatco ORBIT360-48 48" W x 23" H x 14" D Stainless Steel Single-Sided Self-Service Flav-R-Shield ORBIT360 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ORBIT360-48
MPN:
ORBIT360-48
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Built for busy foodservice lines, the Hatco ORBIT360-48 Flav-R-Shield food shield is 48" wide and 23" high. It features heat-tempered glass, a stainless steel post system, and adjustable panels for flexible service access.
  • Single-sided self-service configuration
  • NSF certified for foodservice
  • Made in the USA, durable 105 lbs construction
  • 48" W x adjustable 2-14" D tempered glass
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • Rotating 3/8" front panel for access
Weight108 LBS
Height23 (H)
Width48 (W)
Depth14 (D)
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceSelf-Service
StyleSingle Sided
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerHatco
Service TypeSelf Service
Weight108 LBS
Height23 (H)
Width48 (W)
Depth14 (D)
ServiceSelf-Service
StyleSingle Sided
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerHatco
Service TypeSelf Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Service Ideas MAR15PS 1.5 L. Stainless Steel Flip Top Lid Marquette Series Carafe
Pro IconFree shipping
picture
New Age 95681 63.75" H Tray Rack
Pro IconFree shipping
Dukers DKB72-M3 70.31" W Stainless Steel Top Electronic Controls Automatic Defrost Kegerator Draft Beer Cooler - 110 Volts
More from Hatco
Hatco MCG14S Multi Contact Grill, 14"
Hatco ITQ-1000-1C Toast-Qwik® Conveyor Toaster
Hatco MCG14G Multi Contact Grill, 14"
Hatco HW-43 Food Warmer, electric, countertop
Hatco GRBW-48 Glo-Ray® Buffet Warmer, 48"