Hatco ORBIT900-10824 108" W Stainless Steel Full Service Flav-R-Shield ORBIT900 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
ORBIT900-10824
MPN:
ORBIT900-10824
Commercial design services
Hatco ORBIT900-10824 108" stainless steel Flav-R-Shield food shield offers a 3-bay sneeze guard with 3/8" glass, 3/4" radius corners, polished edges, and a glass top shelf.
  • NSF certified, made in the USA
  • 1" OD brushed 304 stainless posts
  • Countertop installation reduces footprint
  • 108" stainless steel food shield
  • 3/8" heat-tempered glass with polished edges
  • 3 bays, adjustable height up to 23"
Weight274 LBS
Height23 (H)
Width108 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceFull-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerHatco
Item TypeSneeze Guards
Service TypeFull Service
StyleSingle Face
Weight274 LBS
Height23 (H)
Width108 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeSneeze Guards
ServiceFull-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerHatco
Item TypeSneeze Guards
Service TypeFull Service
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards