Hatco RMB2-1R-16-240 1 Relay Remote Control Enclosure - 240 Volts
Shop all Hatco Commercial Food Warmers Parts & Accessories
SKU:
RMB2-1R-16-240
MPN:
RMB2-1R-16-240
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Optimize your food service operations with the Hatco RMB2-1R-16-240 Relay Remote Control Enclosure. Designed for efficiency, this enclosure measures 11" in width and 5.5" in height, ensuring reliable performance in demanding environments.
  • Easy installation for quick setup
  • Efficient 16 amps for optimal performance
  • Compatible with Hatco food warmers
  • Reliable 240V remote control enclosure