Hatco RMB2-2R-32-240 2 Relay Remote Control Enclosure - 240 Volts
Shop all Hatco Commercial Food Warmers Parts & Accessories
SKU:
RMB2-2R-32-240
MPN:
RMB2-2R-32-240
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Optimize your food service operations with the Hatco RMB2-2R-32-240 remote control enclosure. This durable unit features a compact design with dimensions of 14" width, 5.5" height, and 5.9" depth for efficient use.
  • Easy installation for quick setup
  • Efficient 32 amps for optimal performance
  • Compatible with Hatco food warmers
  • Reliable 240V remote control operation
  • Durable construction for long-lasting use
  • Compact design fits various setups
Weight3 LBS
Height5.5 (H)
Width14 (W)
Depth5.9 (D)
Filter TypeRemote Control Enclosures
ManufacturerHatco
Amps32
Voltage240v
Weight3 LBS
Height5.5 (H)
Width14 (W)
Depth5.9 (D)
ManufacturerHatco
Amps32
Voltage240v
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Food Holding and Warming Equipment
  • Food Warmer Parts and Accessories
  • Strip Warmer Parts and Accessories
Related products
picture
Quantum HB18S 18" L 304 Stainless Steel Hang Rail