Shop all Koolmore Bar Refrigeration
SKU:
KM-BOC65-BK
MPN:
KM-BOC65-BK
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 10-14 Business Days
Commercial design services
  • Four rolling casters for mobility
  • Bottom-mounted compressor for easy service
  • 33-40°F range for beverage safety
  • Built-in opener reduces service time
  • R-290 refrigerant with ETL and CSA certifications
Weight297 LBS
Height34.2 (H)
Width64.5 (W)
Depth28 (D)
Exterior FinishBlack
Width (side - side)51" - 65"
ManufacturerKoolmore
Voltage115v
Dimensions70.1 32.7 41.7
Weight297 LBS
Height34.2 (H)
Width64.5 (W)
Depth28 (D)
Exterior FinishBlack
Width (side - side)51" - 65"
ManufacturerKoolmore
Voltage115v
Dimensions70.1 32.7 41.7
Certifications
  • ETL Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
Related products
Advance Tabco AFC-48 48" W Tempered Glass Single-Sided Food shield
Pro IconFree shipping
Advance Tabco VKS-309 108" W x 30" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco FLG-363 36" W x 36" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Metro SE-245463K4-S-4 54" W x 24" D x 63" H Gray Epoxy Coated Super Erecta Starter Shelving Unit
Royal Range RRB-24OB2-LP 36" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Charbroiler or Hotplate - 120,000 BTU
Omcan USA 43133 24" D x 9" W x 1" H Stainless Steel Pan
VacMaster 30768 12" x 28" 3-Mil High Gloss VacMaster Vacuum Chamber Pouches or Bags