Shop all Koolmore Bar Refrigeration
SKU:
KM-BOC65-SS
MPN:
KM-BOC65-SS
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 10-14 Business Days
Commercial design services
  • Bottom-mounted compressor with R-290 for efficiency
  • 33-40°F range for precise cooling
  • Built-in opener and 65" width for bar use
  • Stainless Steel exterior for durability
Weight297 LBS
Height34.2 (H)
Width64.5 (W)
Depth28 (D)
Exterior FinishStainless Steel
Width (side - side)51" - 65"
ManufacturerKoolmore
Voltage115v
Dimensions70.1 32.7 41.7
Weight297 LBS
Height34.2 (H)
Width64.5 (W)
Depth28 (D)
Exterior FinishStainless Steel
Width (side - side)51" - 65"
ManufacturerKoolmore
Voltage115v
Dimensions70.1 32.7 41.7
Certifications
  • ETL Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
  • Koolmore
  • Koolmore Bar Refrigeration
  • Koolmore
  • Koolmore Bar Refrigeration
Related products
Quantum 4X15HBD 15" W x 4.5" H For Use with Hanging Baskets Chrome Plated Divider
Pro IconFree shipping
CTC 50-2055 32 Oz. Black Plastic Round Takeout Containers - Pack/150
Pro IconFree shipping
Advance Tabco K-186 Deck Mount Hands-Free Gooseneck Electronic Faucet Battery Option
Yanco ML-705 6.5 Oz. Super White Porcelain Oval Main Land Fruit Bowl
Blue Air ES3024 24" W x 30" D x 27.75" H Adjustable Galvanized Heavy Duty Equipment Stand