Koolmore KM-CR36-NG 36" W Stainless Steel 6 Burners with Oven Natural Gas Commercial Range
Shop all Koolmore
SKU:
KM-CR36-NG
MPN:
KM-CR36-NG
Commercial design services
Koolmore km-cr36-ng commercial range features six high-output burners and a full-size oven in a 36" stainless steel frame, ideal for restaurants, cafeterias, and hospitals.
  • 407 pounds for stability
  • ETL listed for code compliance
  • Natural gas connection lowers costs
  • 36" wide stainless steel range
  • Integrated oven for versatile options
  • Six high-output burners for fast production
Weight407 LBS
Height60.6 (H)
Width36 (W)
Depth32.7 (D)
Base1 Standard Oven
ManufacturerKoolmore
Dimensions40.55 40.55 35.04
Weight407 LBS
Height60.6 (H)
Width36 (W)
Depth32.7 (D)
Base1 Standard Oven
ManufacturerKoolmore
Dimensions40.55 40.55 35.04
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"