Koolmore KM-CRG60-NG 60" W Stainless Steel 6 Burners with 24" Griddle and 2 Ovens Natural Gas Commercial Range
Shop all Koolmore
SKU:
KM-CRG60-NG
MPN:
KM-CRG60-NG
Commercial design services
Built for busy kitchens, the Koolmore KM-CRG60-NG range features six high-output burners, a 24" griddle, and two ovens in a 60" stainless steel package.
  • ETL certified and sanitation listed
  • Dual standard ovens for simultaneous baking
  • 816 pounds durable commercial construction
  • 60" commercial stainless steel range
  • 24" griddle for flat-top cooking versatility
  • Six high-output natural gas burners
Weight816 LBS
ManufacturerKoolmore
Dimensions64.96 40.55 48.03
Weight816 LBS
ManufacturerKoolmore
Dimensions64.96 40.55 48.03
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"