Koolmore KM-CRGB60-NG 60" W Stainless Steel 6 Burners with 24" Griddle, Broiler and 2 Ovens Natural Gas Commercial Range
Shop all Koolmore
SKU:
KM-CRGB60-NG
MPN:
KM-CRGB60-NG
Commercial design services
Koolmore km-crgb60-ng gas range features a 60" stainless steel worktop, six burners, a 24" griddle, broiler, and two ovens for high-volume cooking. It offers durable construction, ETL and CSA listings, and a reliable 860-pound footprint.
  • 860 pounds for busy kitchens
  • Stainless steel exterior for durable, NSF-friendly cleaning
  • For restaurants, schools, hospitals, bars
  • 60" commercial natural gas range with 6 burners
  • Two standard ovens for batch cooking
  • 24" griddle and broiler for versatile cooking
Weight860 LBS
ManufacturerKoolmore
Dimensions64.96 40.55 51.97
Weight860 LBS
ManufacturerKoolmore
Dimensions64.96 40.55 51.97
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"