Koolmore KM-RBT-60CSFG 60.4" W Stainless Steel 12 Pans with Covers Commercial Refrigerated Prep Station - 115 Volts
Shop all Koolmore Prep Refrigeration
SKU:
KM-RBT-60CSFG
MPN:
KM-RBT-60CSFG
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 10-14 Business Days
Commercial design services
  • Self-contained R-290 refrigeration, 115V, 60Hz
  • Digital temp control with auto defrost
  • ETL Listed for safety and compliance
  • 60.4" stainless steel for durability
  • 12 pans with covers for fast assembly
Weight411 LBS
Height35.2 (H)
Width60.4 (W)
Depth29.5 (D)
Access TypeDoors
Exterior FinishStainless Steel
RefrigerationSelf-Contained, Rear Mounted
Width (side - side)49" - 60" Wide
ManufacturerKoolmore
Hertz60
Voltage115v
Number of Doors2
Refrigerant TypeR-290
Dimensions63 32.3 55
Weight411 LBS
Height35.2 (H)
Width60.4 (W)
Depth29.5 (D)
Access TypeDoors
Exterior FinishStainless Steel
ManufacturerKoolmore
Hertz60
Voltage115v
Number of Doors2
Refrigerant TypeR-290
Dimensions63 32.3 55
Certifications
  • ETL Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
  • Koolmore
  • Koolmore Prep Refrigeration
  • Koolmore
  • Koolmore Prep Refrigeration