Koolmore KM-SR46-WH 46" W White Countertop Sushi Display Refrigerator - 110 Volts
Shop all Koolmore Merchandising and Display Refrigeration
SKU:
KM-SR46-WH
MPN:
KM-SR46-WH
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 10-14 Business Days
Commercial design services
Koolmore KM-SR46-WH sushi display refrigerator features a 46" curved front, self-contained refrigeration, LED lighting, digital temperature control, rear sliding door, and four stainless steel trays.
  • Four stainless steel food trays included
  • Digital temperature control for accuracy
  • White countertop finish for clean presentation
  • Curved front glass for product visibility
  • LED lighting to showcase fresh items
  • Self-contained 110 volts refrigeration
Weight79 LBS
Height13 (H)
Width44.5 (W)
Depth17.7 (D)
FinishWhite
FrontCurved
RefrigerationSelf-Contained
Shelf Quantity4
ManufacturerKoolmore
Amps2
Voltage110v
Dimensions46.34 19.69 14.56
Weight79 LBS
Height13 (H)
Width44.5 (W)
Depth17.7 (D)
FinishWhite
FrontCurved
RefrigerationSelf-Contained
Shelf Quantity4
ManufacturerKoolmore
Amps2
Voltage110v
Dimensions46.34 19.69 14.56
Certifications
  • ETL Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"