Koolmore KM-SR60-BK 60" W Black Countertop Sushi Display Refrigerator - 110 Volts
Shop all Koolmore Merchandising and Display Refrigeration
SKU:
KM-SR60-BK
MPN:
KM-SR60-BK
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 10-14 Business Days
Commercial design services
Built for busy service lines, the Koolmore KM-SR60-BK sushi display refrigerator offers self-contained cooling and visibility in a compact 60" size.
  • Six stainless steel trays for display
  • Digital temp control ensures accuracy
  • Curved glass enhances presentation
  • 60" countertop footprint for dense prep
  • LED lighting improves visibility
  • Self-contained refrigeration for easy install
Weight97 LBS
Height12.5 (H)
Width60 (W)
Depth16 (D)
FinishBlack
FrontCurved
RefrigerationSelf-Contained
Shelf Quantity6
ManufacturerKoolmore
Amps1.83
Voltage110v
Dimensions62.56 18.9 14.76
Weight97 LBS
Height12.5 (H)
Width60 (W)
Depth16 (D)
FinishBlack
FrontCurved
RefrigerationSelf-Contained
Shelf Quantity6
ManufacturerKoolmore
Amps1.83
Voltage110v
Dimensions62.56 18.9 14.76
Certifications
  • ETL Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
Related products
Quantum WR86-2472GY 72" W x 24" D x 86" H Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Carter-Hoffmann O8631V 24.13" W Aluminum Adjustable Pan Rack
Pro IconFree shipping
Advance Tabco GLG-368 96" W x 36" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Advance Tabco VSS-2412 144" W x 24" D Stainless Steel Base 14 Gauge Flat Top Work Table with Undershelf
Hatco HCSSBFR-36-S Stone Bottom Mounted Simulated Stone Hot or Cold Shelf - 120 Volts
Yanco NS-315Y 5.25" Dia. Yellow Melamine Round Nessico Nappie
John Boos ALMBR-5W-X 60" W x 20" D Aluminum Wall Mount Meat Boat Rack
Univex 1030102 Four Wing Beater For 20 Qt. Bowl
Royal Range RSB-36 36" W Stainless Steel 2 Adjustable Infrared Type Burners Countertop Liquid Propane Salamander Broiler - 35,000 BTU