Koolmore KM-VMNT-50-B 49.7" W Classic Black Non-Refrigerated Snack Vending Machine
Shop all Koolmore Vending Machines
SKU:
KM-VMNT-50-B
MPN:
KM-VMNT-50-B
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 10-14 Business Days
Commercial design services
Koolmore km-vmnt-50-b non-refrigerated snack vending machine measures 49.7" W x 30.4" D x 76.4" H, has 60 slots in six shelves, and a 22" touch screen with bill acceptor.
  • ADA compliant for accessibility
  • Bill acceptor with secure payment
  • Bright interior lighting and drop sensor safeguards
  • 49.7" W classic black finish for durability
  • 22" touch screen for easy transactions
  • Non-refrigerated design for snacks
Weight617 LBS
Height76.4 (H)
Width49.7 (W)
Depth30.4 (D)
Roof StyleNo Roof
Width (long side)50"
ManufacturerKoolmore
Dimensions55.6 36.3 85.4
Weight617 LBS
Height76.4 (H)
Width49.7 (W)
Depth30.4 (D)
Roof StyleNo Roof
Width (long side)50"
ManufacturerKoolmore
Dimensions55.6 36.3 85.4
Certifications
  • ADA Compliant certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"