Koolmore KM-VMNT-50-BC 49.7" W Black Non-Refrigerated Snack Vending Machine
Shop all Koolmore Vending Machines
SKU:
KM-VMNT-50-BC
MPN:
KM-VMNT-50-BC
Commercial design services
Koolmore KM-VMNT-50-BC black snack vending machine fits 60 slots in a 49.7" W cabinet. It accepts coins and bills, has a 22" touch screen, ADA access, drop-sensor protection, six metal shelves, bright lighting, and SGS certification.
  • ADA compliant for accessibility
  • Coin and bill acceptors reduce friction
  • Bright lighting enhances visibility
  • 49.7" W black vending unit
  • 22" touch screen for user interaction
  • 60-slot for varied products
Roof StyleNo Roof
Width (long side)50"
Roof StyleNo Roof
Width (long side)50"
  • ADA Compliant certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Vending Machines
  • Commercial Refrigeration
  • Vending Machines
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"