Koolmore KM-VMNT-50-BR 49.7" W Classic Black Non-Refrigerated Snack Vending Machine
Shop all Koolmore Vending Machines
SKU:
KM-VMNT-50-BR
MPN:
KM-VMNT-50-BR
Commercial design services
Koolmore KM-VMNT-50-BR vending machine measures 49.7" W x 30.4" D x 76.4" H, has 60 slots, six shelves, a 22" touch screen, and accepts cards and coins.
  • ADA compliant double-door access
  • Integrated credit, coin, and bill acceptors
  • Drop sensor and bright interior lighting
  • 49.7" W footprint fits narrow areas
  • 22" touchscreen for quick transactions
  • 60-slot capacity maximizes SKU variety
Roof StyleNo Roof
Width (long side)50"
Roof StyleNo Roof
Width (long side)50"
  • ADA Compliant certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Vending Machines
  • Commercial Refrigeration
  • Vending Machines
Related products
Quantum WC34-CB1260P 60" W x 12" D Green Epoxy Antimicrobial Finish Cantilever Double Shelf Post Wall Mount
Pro IconFree shipping
Quantum WC34-CB2172P 72" W x 21" D Green Epoxy Antimicrobial Finish Cantilever Double Shelf Post Wall Mount
Pro IconFree shipping
Advance Tabco SPS-304 48" W x 30" D Stainless Steel Poly-Top Work Table
Advance Tabco D-12-IBL 23 Lbs. Stainless Steel Drop-In Ice Bin
Hatco GRAHL-66 66" W Aluminum High Wattage Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 1860 Watts
Hatco EP21-09615 96" W x 15" D Stainless Steel Frame Full-Service Pass-Over Single-Sided Flav-R-Shield EP21 Food Shield
Caddy Corporation T-256-L 36.25" W x 37" D x 34" H Left Folding Tray Slide Locking Cash Drawer without Currency & Coin Compartments Cashier Caddy
Yanco PS-2012 12" L X 8.5" W White Porcelain Rectangular Piscataway 3-Compartment Plate