Krowne KDT-8X12S 12" W x 8" D Brushed Stainless Steel Drip Tray
Shop all Krowne Draft Beer Drip Tray and Accessory
SKU:
KDT-8X12S
MPN:
KDT-8X12S
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize efficiency in your beverage service with the Krowne KDT-8X12S drip tray. This 12" W x 8" D brushed stainless steel tray catches spills and drips, ensuring a clean, professional presentation at your bar.
  • Ideal for bars and beverage service
  • Resistant to rust and corrosion
  • Durable brushed stainless steel construction
  • Efficient drainage for quick cleanup
  • Compact 12" W x 8" D design fits easily
  • Enhances overall presentation of drinks
Height0.75 (H)
Width12 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length12" (And Under)
MaterialStainless Steel
ManufacturerKrowne
Height0.75 (H)
Width12 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length12" (And Under)
MaterialStainless Steel
ManufacturerKrowne
  • Krowne
  • Krowne Draft Beer Drip Tray and Accessory
  • Krowne
Related products
picture
Advance Tabco LD-2112 12" W x 26" D 5 Steps Stainless Steel with 4" H Backsplash Liquor Bottle Display Unit