Krowne KR19-PE12 19" x 12" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert
Shop all Krowne Pre-Rinse Baskets and Drainboards
SKU:
KR19-PE12
MPN:
KR19-PE12
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize your kitchen's efficiency with the Krowne KR19-PE12 19" x 12" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert.
  • Compatible with Krowne pre-rinse
  • Lightweight at 3 pounds
  • Meets CSA safety standards
  • Durable stainless steel
  • Compact for underbar units
  • Perforated for drainage
Weight3 LBS
Width12 (W)
Depth19 (D)
Filter TypeDrainboards
ManufacturerKrowne
Weight3 LBS
Width12 (W)
Depth19 (D)
Filter TypeDrainboards
ManufacturerKrowne
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"