Krowne KR19-PE18 19" x 18" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert
Shop all Krowne Pre-Rinse Baskets and Drainboards
SKU:
KR19-PE18
MPN:
KR19-PE18
Commercial design services
Maximize your kitchen's efficiency with the Krowne KR19-PE18 19" x 18" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert. This durable insert enhances workflow and ensures proper drainage in busy food service environments.
  • Compatible with Krowne models
  • Lightweight at 4 pounds
  • Enhances workspace organization
  • Durable stainless steel construction
  • Compact size fits standard setups
  • Perforated design for drainage
Weight4 LBS
Width18 (W)
ManufacturerKrowne
Weight4 LBS
Width18 (W)
ManufacturerKrowne
  • Restaurant Faucet and Plumbing
  • Faucet, Sink, & Drain Accessories
  • Pre-Rinse Baskets and Drainboards
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"