Krowne KR19-PE30 19" x 30" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert
Shop all Krowne Pre-Rinse Baskets and Drainboards
SKU:
KR19-PE30
MPN:
KR19-PE30
Commercial design services
Maximize your kitchen's efficiency with the Krowne KR19-PE30 19" x 30" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert. This durable insert enhances your workspace and ensures effective drainage for culinary operations.
  • Compatible with various sink setups
  • Lightweight at 5 pounds for easy handling
  • Designed for food service professionals
  • Durable stainless steel construction
  • Compact size fits underbar spaces
  • Perforated design for efficient drainage
Weight5 LBS
Width30 (W)
ManufacturerKrowne
Weight5 LBS
Width30 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"