Krowne KR19-PE36 19" x 36" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert
Shop all Krowne Pre-Rinse Baskets and Drainboards
SKU:
KR19-PE36
MPN:
KR19-PE36
Commercial design services
Transform your kitchen workflow with the Krowne KR19-PE36 19" x 36" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert. This durable accessory provides a reliable surface for draining and drying, enhancing efficiency.
  • Easy to clean and maintain
  • Lightweight at just 5 pounds
  • Designed for high-volume use
  • Durable stainless steel construction
  • Compatible with various underbar setups
  • Perforated design for efficient drainage
Weight5 LBS
Width36 (W)
ManufacturerKrowne
Weight5 LBS
Width36 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"