Krowne KR19-PE42 19" x 42" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert
Shop all Krowne Pre-Rinse Baskets and Drainboards
SKU:
KR19-PE42
MPN:
KR19-PE42
Commercial design services
Optimize your kitchen workflow with the Krowne KR19-PE42 19" x 42" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert. This 6-pound accessory boosts drainage efficiency and fits perfectly into your underbar setup.
  • Easy to clean and maintain
  • Lightweight at just 6 pounds
  • Designed for professional kitchen use
  • Durable stainless steel construction
  • Compatible with various underbar setups
  • Perforated design for efficient drainage
Weight6 LBS
Width42 (W)
ManufacturerKrowne
Weight6 LBS
Width42 (W)
ManufacturerKrowne
  • Restaurant Faucet and Plumbing
  • Faucet, Sink, & Drain Accessories
  • Pre-Rinse Baskets and Drainboards
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"