Krowne KR19-PE48 19" x 48" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert
Shop all Krowne Pre-Rinse Baskets and Drainboards
SKU:
KR19-PE48
MPN:
KR19-PE48
Commercial design services
Transform your kitchen workflow with the Krowne KR19-PE48 19" x 48" Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert. This durable unit enhances efficiency by providing a reliable surface for draining and drying dishes.
  • Easy to clean and maintain
  • Lightweight at just 7 pounds
  • Designed for high-volume use
  • Durable stainless steel construction
  • Compatible with various underbar setups
  • Perforated design for efficient drainage
Weight7 LBS
Width48 (W)
ManufacturerKrowne
Weight7 LBS
Width48 (W)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"