Krowne KR24-12RD 12" W x 24" D Stainless Steel 4 Steps Royal Series Underbar Liquor Bottle Display Unit
Shop all Krowne Underbar Liquor Display
SKU:
KR24-12RD
MPN:
KR24-12RD
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Maximize your bar's efficiency with the Krowne KR24-12RD, a 12" W x 24" D stainless steel underbar liquor bottle display. With four steps and sturdy construction, this unit enhances organization and ensures easy access to your bottles.
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Includes backsplash for added support
  • Lightweight at 40 pounds for easy handling
  • Sturdy stainless steel construction
  • Four-step display for easy access
  • Compact design fits underbar spaces
Weight40 LBS
Height36.5 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Item TypeFree Standing
ConstructionStainless Steel and Galvanized
Depth (front-back) OA24" - 27"
Steps4 Steps
Width (side-side) OA7" - 12"
ManufacturerKrowne
Filter ConstructionStainless Steel and Galvanized
Dimensions27 27 21
Weight40 LBS
Height36.5 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Item TypeFree Standing
Depth (front-back) OA24" - 27"
Steps4 Steps
Width (side-side) OA7" - 12"
ManufacturerKrowne
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Liquor Display
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Liquor Display