Shop all Krowne Underbar Liquor Display
SKU:
KR24-12RD-LC
MPN:
KR24-12RD-LC
Commercial design services
  • NSF certified for safety and quality
  • Includes backsplash for added support
  • Ideal for bars and restaurants
  • Stainless steel and galvanized construction
  • Compact 12" width fits tight spaces
  • Removable locking cover for security
Weight45 LBS
Height36.5 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
ConstructionStainless Steel and Galvanized
Depth (front - back)24" - 27"
Steps4 Steps
Width (side - side)7" - 12"
ManufacturerKrowne
Filter ConstructionStainless Steel and Galvanized
Weight45 LBS
Height36.5 (H)
Width12 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)24" - 27"
Steps4 Steps
Width (side - side)7" - 12"
ManufacturerKrowne
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"