Krowne KR24-BD36 36" W Stainless Steel Royal Series Underbar Beer Drainer
Shop all Krowne Underbar Drainboard Unit
SKU:
KR24-BD36
MPN:
KR24-BD36
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-BD36 36" W Stainless Steel Royal Series Underbar Beer Drainer. This durable stainless steel unit ensures efficient drainage and a sleek appearance in any bar.
  • Supports high-volume beverage service
  • Easy to clean and maintain
  • Durable stainless steel construction
  • Compact 36" width fits under bars
  • Designed for efficient beer drainage
  • CSA certified for safety and reliability
Weight45 LBS
Height36.5 (H)
Width36 (W)
Depth24 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeBeer Drainers
Splash||
ManufacturerKrowne
Weight45 LBS
Height36.5 (H)
Width36 (W)
Depth24 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeBeer Drainers
Splash||
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"