Krowne KR24-MS24 24” W x 24” D Stainless Steel One Compartment Royal Series Underbar Speed Unit
Shop all Krowne Underbar Sink
SKU:
KR24-MS24
MPN:
KR24-MS24
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-MS24 underbar speed unit.
  • Compact size fits under most bar setups
  • Adjustable thermoplastic feet for stability
  • NSF
  • Efficient one compartment design for quick access
  • High-performance push-down glass rinser faucet
  • Durable stainless steel construction ensures longevity
Weight67 LBS
Height36.5 (H)
Width24 (W)
Depth24 (D)
Bowl Size10" x 12" Front-to-Back
ConstructionStainless Steel Top, Ends & Legs
DrainboardsWithout
Filter TypeBar Sinks
Length24"
Sink Compartments1
Splash6"
ManufacturerKrowne
Dimensions26 26 38
Weight67 LBS
Height36.5 (H)
Width24 (W)
Depth24 (D)
DrainboardsWithout
Filter TypeBar Sinks
Length24"
Sink Compartments1
Splash6"
ManufacturerKrowne
Dimensions26 26 38
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink