Krowne KR24-MS32R-10 32" W Stainless Steel Royal Series 8" Elixir Mixology Multi-Station with Built-In 10-Circuit Cold Plate
Shop all Krowne Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
KR24-MS32R-10
MPN:
KR24-MS32R-10
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-MS32R-10, a 32" stainless steel multi-station designed for efficiency. It features a built-in 10-circuit cold plate and a 74 lbs. ice capacity, streamlining cocktail preparation.
  • Includes 10-bottle capacity well
  • Freestanding design for easy placement
  • Reliable drainage
  • Durable stainless steel construction
  • Accommodates up to 74 lbs. of ice
  • Built-in 10-circuit cold plate
Weight218 LBS
Height36.5 (H)
Width32 (W)
Depth24 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold Plate10 Circuits
Components (left to right)Bottle Well, Ice Bin
ConstructionStainless Steel & Galvanized
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity (approximate)74 Lbs.
Splash6"
ManufacturerKrowne
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight218 LBS
Height36.5 (H)
Width32 (W)
Depth24 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold Plate10 Circuits
Splash6"