Krowne KR24-PE12@2 Stainless Steel Royal Series Perforated Drainboard Insert
Shop all Krowne Underbar Modular Add-On Component
SKU:
KR24-PE12@2
MPN:
KR24-PE12@2
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Easy to clean and maintain
  • Compatible with Krowne underbar units
  • Durable stainless steel construction
  • Compact 24 x 12 inches size
  • Perforated design for efficient drainage
  • Enhances workspace organization
Weight6 LBS
Width12 (W)
Depth24 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeDrainboards
ManufacturerKrowne
Weight6 LBS
Width12 (W)
Depth24 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeDrainboards
ManufacturerKrowne
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Modular Add-On Component
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Related products
picture
Advance Tabco D-36-IBL-7 75 Lbs. Stainless Steel Drop-In Ice Bin
Pro IconFree shipping
picture
Sterling Manufacturing SPG-6 MF NG DCA DBL 26.5" W Stainless Steel Natural Gas Boilerless Convection Steamer - 60,000 BTU
Pro IconFree shipping
FOH RIB028GYL21 3.5 Qt. Gray Faux Leather Round Ice Bucket with Lid
FOH XPM134ESV83 16" W Cocoa Vinyl Rectangle Metroweave Placemat
FOH TCR016BLP23 6 Oz. Lapis Porcelain Round High Gloss Bevel Pourer
Omcan USA 80428 20 Qt. Stainless Steel Brazier Pan with Cover
Service Ideas ECA22SGY 2.2 L. Stainless Steel Push Button Eco-Air Airpot
T&S Brass EC-1210-10 Single Hole Deck Mount 1.5 GPM ChekPoint Electronic Glass Filler
Manitowoc JCT1200-261 24.5" W Air-Cooled Remote Condensing Unit
Sapphire Manufacturing SMDOS-1496 96" W x 14" D 18 Gauge Stainless Steel Double Overshelf
More from Krowne
Krowne KR18-MS12 Royal 1800 Series Underbar Mixology Unit, 12”W x 24”D
Krowne 11-400L Krowne Silver Series Faucet, deck mount, 4" centers
Krowne 21-139L Krowne Add-On-Faucet, for pre-rinse, with 12" spout
Krowne MS-2424 Floor Mop Sink, 24" x 24" x 13" overall
Krowne HS-2L Hand Sink, wall mount, 15-3/4"W x 15-1/4"D x 13-3/8"H OA
Krowne MC24B Underbar Glass Froster, slide top, 24"W x 24"D
Krowne HS-9L Space Saver Hand Sink, wall mount, 12-1/2"W x 17-1/4"D x 13-3/8"H OA
Krowne KR18-53C Royal 1800 Series Underbar Sink Unit, three compartment, 60"W x 19"D
Krowne MC48B Underbar Glass Froster, slide top, 48"W x 24"D
Krowne M7548K Royal Series Moveable Gas Connection Kit, 3/4” I.D.
Krowne M7536K Royal Series Moveable Gas Connection Kit, 3/4” I.D.
Krowne 14-814L Krowne Royal Series Faucet, splash-mounted, 8" centers