Krowne KR24-T14R 14" x 24" Lift-Up Front Door Royal Series Underbar Trash Station
Shop all Krowne Underbar Modular Add-On Component
SKU:
KR24-T14R
MPN:
KR24-T14R
Commercial design services
Optimize your workspace with the Krowne KR24-T14R 14" x 24" Lift-Up Front Door Royal Series Underbar Trash Station. This compact unit integrates seamlessly into your kitchen, keeping it clean and organized.
  • Includes (2) legs for stability
  • Durable construction with CSA certification
  • Ideal for busy food service environments
  • Efficient waste management solution
  • Lift-up front door for easy access
  • Compact 14" x 24" design fits underbar
Weight45 LBS
Height36.5 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Leg Quantity(2) Legs
SplashWithout Backsplash
ManufacturerKrowne
Item TypeWaste Units
Filter TypeWaste Units
Dimensions27 18 15
Weight45 LBS
Height36.5 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Leg Quantity(2) Legs
SplashWithout Backsplash
ManufacturerKrowne
Item TypeWaste Units
Filter TypeWaste Units
Dimensions27 18 15
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"