Krowne KR24-TCS66D 66" W x 36.5" H x 24" D Stainless Steel The Taffer Command Station by Krowne
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-TCS66D
MPN:
KR24-TCS66D
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-TCS66D, a stainless steel cocktail station built for efficiency and durability. Measuring 66" W x 36.5" H x 24" D, this workstation includes cold plates and a sturdy design.
  • NSF certified for safety
  • Cold plate technology for optimal temperature
  • Versatile for beverage service needs
  • Durable stainless steel construction
  • Compact dimensions for tight spaces
  • Efficient cocktail preparation
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width66 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerKrowne
Item TypeWorkstations With Cold Plate
ConstructionStainless Steel
Filter TypeWorkstations with Cold Plates
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width66 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerKrowne
ConstructionStainless Steel
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Cocktail Station & Workstation
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"