Krowne KR24-TCS70A-10 70" W x 36.5" H x 24" D Stainless Steel The Taffer Command Station by Krowne
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-TCS70A-10
MPN:
KR24-TCS70A-10
Commercial design services
  • NSF certified for safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Ideal for high-volume beverage service
  • Durable stainless steel construction
  • 10 cold plate circuits for cooling
  • Efficient cocktail preparation
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width70 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerKrowne
Item TypeWorkstations With Cold Plate
ConstructionStainless Steel
Filter TypeWorkstations with Cold Plates
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width70 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerKrowne
ConstructionStainless Steel
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Cocktail Station & Workstation
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment