Krowne KR24-TCS72E 72" W x 36.5" H x 24" D Stainless Steel The Taffer Command Station by Krowne
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-TCS72E
MPN:
KR24-TCS72E
Commercial design services
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Cold plate technology for optimal cooling
  • Ideal for bars and restaurant environments
  • Durable stainless steel construction
  • Compact 24" depth fits tight spaces
  • Designed for efficient beverage service
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width72 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerKrowne
Item TypeWorkstations With Cold Plate
ConstructionStainless Steel
Filter TypeWorkstations with Cold Plates
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width72 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerKrowne
ConstructionStainless Steel
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"