Krowne KR24-TCS76F 76" W x 24" D Stainless Steel The Taffer Command Station by Krowne
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-TCS76F
MPN:
KR24-TCS76F
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-TCS76F, a 76" W x 24" D stainless steel cocktail station designed for efficiency.
  • Compact 24" depth fits in tight spaces
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Supports up to 375 pounds of weight
  • Durable stainless steel construction
  • Designed for efficient cocktail preparation
  • Spacious 76" width for ample workspace
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width76 (W)
Depth24 (D)
Filter TypeWorkstations without Cold Plates
ManufacturerKrowne
Item TypeWorkstations Without Cold Plate
ConstructionStainless Steel
Weight375 LBS
Height36.5 (H)
Width76 (W)
Depth24 (D)
ManufacturerKrowne
ConstructionStainless Steel
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"