Krowne KR24-W60A-10 60" x 24" Left Splash Royal Series Underbar Ice Bin/Cocktail Station With Blender Station & Drainboard
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-W60A-10
MPN:
KR24-W60A-10
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-W60A-10 underbar ice bin and cocktail station. This 60" x 24" unit includes a blender station, 10 cold plate circuits, and a 75 lbs. ice capacity, enhancing efficiency and convenience.
  • Versatile underbar cocktail station design
  • Integrated blender station with sink
  • 75 lbs. ice capacity for high demand
  • 10 cold plate circuits for efficiency
  • Compact design fits in tight spaces
  • Robust stainless steel construction
Weight220 LBS
Height36.5 (H)
Width60 (W)
Filter TypeWorkstations with Cold Plates
Ice Bin LocationIce Bin - Center
Ice Capacity75 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions65 30 30
Weight220 LBS
Height36.5 (H)
Width60 (W)
Ice Capacity75 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions65 30 30
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Cocktail Station & Workstation
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"