Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-W60C-10
MPN:
KR24-W60C-10
Commercial design services
Krowne KR24-W60C-10 royal series underbar ice bin and cocktail station features a 75-pound ice bin, 10 cold plate circuits, an integrated sink, and a 6" splash for efficient drink prep.
  • Royal Series 60" workstation for bars
  • Stainless steel and galvanized for durability
  • Includes sink and 6" backsplash
  • 10 cold plate circuits for cooling
  • 75 lbs ice capacity for continuous service
  • NSF certified for compliance
Weight262 LBS
Height36.5 (H)
Width60 (W)
Ice Bin LocationIce Bin - Center
Ice Capacity75 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions65 30 30
Weight262 LBS
Height36.5 (H)
Width60 (W)
Ice Capacity75 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions65 30 30
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"