Krowne KR24-W60E-10 60" x 24" Royal Series Underbar Ice Bin/Cocktail Station With Blender & Liquor Stations
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-W60E-10
MPN:
KR24-W60E-10
Commercial design services
Krowne KR24-W60E-10 royal series underbar ice bin and cocktail station measures 60" x 24". It features a 75-pound ice bin, 10 cold plate circuits, sink, blender station, and liquor wells in a stainless steel frame.
  • 60" x 24" stainless steel for durability
  • 75 lbs ice capacity for continuous service
  • Includes 6" backsplash and sink for sanitation
  • Integrated blender and liquor stations for efficiency
  • 10 cold plate circuits for multi-drink cooling
  • Compact size fits various layouts
Weight304 LBS
Height36.5 (H)
Width60 (W)
Ice Bin LocationIce Bin - Center
Ice Capacity75 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions65 30 30
Weight304 LBS
Height36.5 (H)
Width60 (W)
Ice Capacity75 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions65 30 30
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"