Krowne KR24-W66D-10 66" x 24" With Blender & Liquor Stations Royal Series Underbar Ice Bin/Cocktail Station
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-W66D-10
MPN:
KR24-W66D-10
Commercial design services
  • Versatile underbar cocktail station design
  • Integrated blender and liquor stations
  • Accommodates 110 lbs. of ice capacity
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Easy access for high-volume service
  • Robust stainless steel construction
Weight302 LBS
Height36.5 (H)
Width66 (W)
Ice Bin LocationIce Bin - Center
Ice Capacity110 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions71 30 30
Weight302 LBS
Height36.5 (H)
Width66 (W)
Ice Capacity110 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions71 30 30
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"