Krowne KR24-W72D-10 72" x 24" With Blender & Liquor Stations Royal Series Underbar Ice Bin/Cocktail Station
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KR24-W72D-10
MPN:
KR24-W72D-10
Commercial design services
Krowne's KR24-W72D-10 72" x 24" underbar cocktail station features a center ice bin with 10 coldplate circuits, a blender, and a liquor station for high-volume service.
  • 72" wide stainless steel for durability
  • 110 lbs ice capacity for extended service
  • 6" backsplash protects walls from splashes
  • Integrated blender and liquor stations for fast prep
  • 10 cold plate circuits for multiple chill zones
  • NSF certified
Weight330 LBS
Height36.5 (H)
Width72 (W)
Ice Bin LocationIce Bin - Center
Ice Capacity110 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions77 30 30
Weight330 LBS
Height36.5 (H)
Width72 (W)
Ice Capacity110 lbs.
Splash6"
Working Height30"
Cold Plate10 Circuits
Dimensions77 30 30
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"