Krowne KRPT-36LP-10 36" x 45" x 45" Pass-Thru Combo Royal Series Underbar Ice Bin/Cocktail Station
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KRPT-36LP-10
MPN:
KRPT-36LP-10
Commercial design services
  • Pass-thru design for efficient service
  • Stainless Steel ensures durability
  • Compact dimensions fit setups
  • NSF certified for safety
  • Ideal for cocktail prep and storage
  • 10 cold plate circuits for cooling
Weight444 LBS
Height45 (H)
Width36 (W)
Depth45 (D)
Components (left to right)Soda Chase, Ice Bin, Blender Unit With (2) Sinks
Filter TypeWorkstations with Cold Plates
ManufacturerKrowne
Item TypeWorkstations With Cold Plate
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel
Dimensions47 50 51
Weight444 LBS
Height45 (H)
Width36 (W)
Depth45 (D)
ManufacturerKrowne
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel
Dimensions47 50 51
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Cocktail Station & Workstation
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"