Krowne KRPT-42RP-10 42" x 45" x 45" Pass-Thru Combo Royal Series Underbar Ice Bin/Cocktail Station
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KRPT-42RP-10
MPN:
KRPT-42RP-10
Commercial design services
  • Efficient pass-thru design for quick service
  • Robust stainless steel for durability
  • Compact dimensions fit underbar
  • NSF certified for safety
  • Ideal for cocktail prep and storage
  • 10 cold plate circuits for cooling
Weight444 LBS
Height45 (H)
Width42 (W)
Depth45 (D)
Components (left to right)Blender Unit With (2) Sinks, Ice Bin, Soda Chase
ConstructionStainless Steel
Dimensions47 50 51
Weight444 LBS
Height45 (H)
Width42 (W)
Depth45 (D)
ConstructionStainless Steel
Dimensions47 50 51
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"