Krowne KRPT-60LP-10 60" x 45" x 45" Pass-Thru Combo Royal Series Underbar Ice Bin/Cocktail Station
Shop all Krowne Underbar Cocktail Station & Workstation
SKU:
KRPT-60LP-10
MPN:
KRPT-60LP-10
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Efficient pass-thru design for quick service
  • Stainless steel construction for durability
  • Compact dimensions fit various setups
  • NSF certified for safety
  • Ideal for cocktail prep and storage
  • 10 cold plate circuits for cooling
Weight580 LBS
Height45 (H)
Width60 (W)
Depth45 (D)
Components (left to right)Soda Chase, Ice Bin, Bottle Well, Blender Unit With (2) Sinks
ConstructionStainless Steel
Dimensions71 50 51
picture
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo