Krowne M12536K5 Stainless Steel 1.25" I.D. x 36" Long Royal Series Moveable Gas Connection Kit
Shop all Krowne Gas Connectors and Gas Hose
SKU:
M12536K5
MPN:
M12536K5
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Enhance your kitchen's efficiency with the Krowne M12536K5 stainless steel gas connection kit. This 1.25" I.D. x 36" assembly ensures reliable performance and durability for any commercial cooking setup.
  • For high-performance gas systems
  • Quick disconnect feature
  • Durable stainless steel
  • 36" length fits various setups
  • Flexible 1.25" I.D. for easy install
Weight7.95 LBS
Filter TypeMobile Hose Kits
Length36"
ManufacturerKrowne
Dimensions27 14 4
Weight7.95 LBS
Filter TypeMobile Hose Kits
Length36"
ManufacturerKrowne
Dimensions27 14 4
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Krowne
  • Krowne Gas Connectors and Gas Hose
  • Krowne
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco FMG-305 60" W x 30" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco ECK-SS-249M 108" W x 24" D 304 Stainless Steel 16 Gauge Cabinet Base Special Value Work Table
Yanco ME-214 14" L x 8" W Speckled Red Melamine Rectangular Mexico Plate
Advance Tabco VKS-366 36" D x 72" W Stainless Steel 14 Gauge Work Table